Twitter, Türk kullanıcılara rastgele mavi tik verdi

Twitter, kimi Türk kullanıcılara rastgele mavi tik rozeti vermeye başladı. Üstelik bu rozet, Twitter Blue aboneliği kapsamında gösteriliyordu. İşin garip yanı, Blue hizmeti hala ülkemizde mevcut değil.

Habersiz bir halde mavi tik geldi

Elon Musk’ın idareye geçtiği günden bu yana garip olaylara konut sahipliği yapmaya devam eden Twitter’da bugün bir olay daha yaşanmaya başladı. Türkiye’den birtakım rastgele kullanıcılar, kendilerinden habersiz bir biçimde Twitter mavi tikine kavuştu.

Cumhuriyet’in haberine nazaran bu mavi tikin verilme nedeni, şahısların ünlü isimler olmasından ya da fazla takipçiye sahip olmalarından bile kaynaklanmıyordu. Mavi tik, profillere Twitter Blue aboneliği kapsamında eklenmişti. İşin garip yanı, bu bireyler Twitter’dan isteseler bile Blue abonesi olamıyorlardı. Zira Twitter Blue, şimdi ülkemizde hizmete girmedi.

Twitter’daki rastgele şahıslara Blue aboneliği kapsamında verilen mavi tik, Blue hizmetinin çok yakında Türkiye’de de hizmete sunulacağının bir haberi olabilir. Lakin bunun farklı açıklaması da bulunabilir.

Twitter, Elon Musk’ın eline geçtiği günden bu yana pek çok özelliği direkt kullanıcılara açık sürümde denemeye başlamıştı. Yaşanan bu olay da yapılan testlerden birinin yanlış yansıması olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir