Osmanlı Ocakları Başkanı Canpolat’tan ‘genel af’ çağrısı

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, mahkûm aileleriyle bir ortaya geldiği buluşmada, “Genel af bir lütuf değil, genel af elzem hale gelmiştir” dedi.

Mahkum aileleri genel af daveti için Ankara’da Ulus Meydanı’nda toplandı. Mahkûm aileleriyle bir ortaya gelen Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, herkesin hak ve hürriyetini ayrımcılık yapmadan koruyacaklarını söz etti. Canpolat, meydandaki vatandaşların feryadı için burada olduklarını belirterek, kelamlarına şöyle devam etti:

“Adaletsizliği lisana getirmek için buradayız. Adaleti daima bir arada arayacağız. Adalet hepimize lazım. Genel af bir lütuf değil genel af elzem hale gelmiştir. Vatana karşı işlenen kabahatlerde idam cezası gelsin. Hem idam cezası istiyoruz hem genel af istiyoruz. Sayın İmamoğlu ceza alıyor, siyasi materyal oluyor. Genel affa gölge düşürmeye çalışıyorlar. İlla sizin başınıza geldiğinde mi feryat edeceksiniz. Evvel bağımsız yargıyı tesis ettikten sonra savcılarımıza, yargıçlarımıza laf etmemiz lazım. Bugün burada genel af isteyen mahkumların yanında bugün de, yarın da her vakit yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Genel af sizlere yapılacak bir ikram değil. Bu milleti birbiriyle barıştırmanın yolu uzlaşı ve barış kültürüyle sağlanabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir