Nerelere gittiğinin farkında mısın?

Gaziantep DHA, İHA- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Gaziantep’te Gaziray, Büyükşehir Yatırımları, 70 Fabrika ile Üretimi Tamamlanan Öbür Projelerin Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. Konuşmasında CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Londra temaslarını eleştiren Erdoğan özetle şunları söyledi:

OYUNLARI BOZDUK: Yaklaşık Ülkemize 20 yılda asırlık eser ve hizmetler kazandırırken, attığımız her adımda, girdiğimiz her gayrette, verdiğimiz her hengamede yanımızda milletimiz vardı, yanımızda Antep vardı. Sordum, şu anda İstasyon Meydanı’nda ne kadar Antepli var? Dediler ki şu an prestijiyle 60 bin, gelişler devam ediyor dediler. Biz vesayetin oyunlarını işte sizlerle birlikte bozduk. Artık de Türkiye Yüzyılı programımızla Cumhuriyetimizin ikinci asrını milletimizi hayallerine kavuşturmanın vesilesi haline dönüştürmeye hazırlanırken yeniden milletimizle birlikte, tekrar Antep’te sizlerle birlikte yola çıkıyoruz.

KITA KITA GEZİYOR: Türkiye Yüzyılı’nın seçimi 2023’e yaklaşırken bunun yeni işaretleri belirmeye başladı. Birileri kıta kıta geziyor. Amerika olmadı, İngiltere, İngiltere olmadı Almanya, sanırsınız ki ülkenin ve milletin hayrına bir iş yapacaklar. Dönüşte bakıyoruz yediği hamburgerden öbür anlatacak hiçbir şeyi yok. Lakin hesabını veremediği pek çok karanlık nokta var. Pak para arıyormuş lakin gittiği yer geçmişte bizim ülkemiz de dahil tüm dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı. Ne alacakmış oradan? Para… Ya sen ne yapıyorsun? Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal, bu ülkeyi Düyun-u Umumiye’den, biz de IMF görünümlü emperyalist kenelerden kurtardık.

BİZ KENDİMİZE YETERİZ: Bu kardeşiniz 2013’te IMF’le kapıları kapattı mı? IMF’ye ‘sizinle işimiz bitti’ dedi mi? Ve sizinle bundan sonra işimiz yok dedi, o gün bugün bizim IMF’le rastgele bir şeyimiz yok. Lakin CHP ne yaptı? O IMF’nin temsilcileriyle İstanbul’da otellerde bir ortaya geldiler. Onlar varsın yeniden onlarla birlikte yürüsünler. Lakin bizim onlarla işimiz yok, çünkü biz kendimize yeteriz. Artık bu zat tekrar ülkemizi birebir fasit daireye sokmak için dört dolanıyor.

BU ŞAŞIRMIŞ YA: Tekrar bu zatın gece yarıları yayınladığı her görüntü, kürsülerden yaptığı her konuşma, partisinin milletvekilleri üzerinden giriştiği her provokasyon, kısacası siyaset ismi altında yaptığı her iş Türkiye’yi milletlerarası alanda köşeye sıkıştırmak isteyenlere gereç verme gayesi taşıyor. Yoksa aklı başında kim ülkenin kapanmış bir yarasını bu türlü hoyratça açar. Aklı başında kim kendi devletini uyuşturucu üzere bir illetle tıpkı cümlede zikreder. Kim milletvekillerini mahkemelerde yargıçların üzerine yürütür. Bu şaşırmış ya, nereye gittiğinin farkında değil. 

TEK KURUŞ YARARLARI YOK: Sorsanız partilerinin Cumhuriyetle yaşıt olduğunu söyler ama Cumhuriyete tek kuruşluk yararları yoktur. CHP’nin altılı masanın etrafında oturan ve etrafında dolanan partilerden rastgele birinin ağzından bu tabirleri duyuyor musunuz? Halbuki bunlar 85 milyon ferdi millet yapan bedellerin özetidir. Hiçbir sorumlulukları yokken bu pahalara sahip çıkamayanların ellerine yetki geçerse istikametlerini ne tarafa çevireceklerini düşünebiliyor musunuz? Yapacakları iş şudur: Güvenliğimizi, terör örgütlerinin hamiliğini yürütenlere havale edeceklerdir. İktisadımızı, global sermayenin tetikçileri IMF ve gibisi kuruluşlara teslim edeceklerdir. Evlatlarımızı, dijital mecraları ulusal ve manevi kıymetlerimizi zehirlemek için kullananların insafına terk edeceklerdir. Türkiye’yi yine 1970’lerin, 90’ların perişan haline döndürecekler.

En uzun konvoy

Erdoğan’ı, Gaziantep Havalimanı’nda bakanlar, vekiller ve başka protokol üyeleri karşıladı. Karşılamaya gelenler uzun araçlık konvoy oluşturuldu. Erdoğan’ın birinci durağı Gaziray Beylerbeyi İstasyonu oldu. Erdoğan Başpınar-Oduncular ortasında metro konforunda çağdaş banliyö hizmeti verecek olan Gaziray Banliyö Hattı’nın birinci sürüşünü gerçekleştirdi. İstasyon Meydanı’ndaki garda Yücel Arzen ve orkestrası tarafından “Başlasın Türkiye Yüzyılı! Yarın değil, çabucak şimdi” müziği seslendirildi.

‘Krizlerin tahlilinde anahtar roldeyiz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin iktidara gelişinin 20’nci yılı nedeniyle düzenlenen ‘21. Yüzyılda Siyaset ve Yeni Açılımlar Forumu’na katıldı. Ana teması ‘İnsanlığın yeterliliği için öneriler’ olarak belirlenen forumda konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları özetle şöyle:

TAVİZ VERMEDİK: “AK Parti 3 Kasım 2002 seçimlerinin çabucak akabinde ülkeyi yönetme sorumluluğu üstlendi. 20 yıllık kesintisiz iktidarlarımızla çok partili siyasi hayatımızda elde edilmesi güç bir rekora imza attık. Kuruluş prensiplerimizden taviz vermeden, milletimizin taleplerine ve günün kurallarına nazaran partimizi, takımımızı ve siyasetimizi de yeniliyoruz. Bir ayağımızı kadim kıymetlerimize sabitlerken, oburuyla daha hoşun, daha uygunun, daha yeninin daha yararlının peşinde koşuyoruz. 

DÜNYA 5’TEN BÜYÜK: Günü kurtarmak için yapılmaz. Siyaset, usta bir satranç oyuncusu üzere bugünden yarını planlamak demektir. Yakın tarihe baktığımızda 11 Eylül saldırısından, 2008 finansal krizine, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki halk hareketlerinden Kovid-19 salgınına kadar pek çok hadisede bu hakikate tekraren şahitlik ettik. Bizim yıllardır savunageldiğimiz dünya 5’ten büyüktür tespitimizin haklılığı yaşanan her gelişmeyle bir kere daha teyit edildi. Türkiye vaktinde attığı adımlarla bu süreci en başarılı yöneten ülkelerden birisidir.

DENGELİ DİPLOMASİ: Diplomaside uyguladığımız istikrarlı, tarafsız ve barışçıl siyasetlerle krizlerin tahlilinde anahtar rol üstleniyoruz. Esir takası ile tahıl koridorunun açılması ve devam ettirilmesindeki kritik rolümüz ülkemizin gücünü gösteren kıymetli birer örnektir. Son devirde dünyanın farklı yerinde denenen, hepsi de o ülkelerin ve insanlarının felaketiyle sonuçlanan ihtilal görünümlü zehirleme faaliyetlerini Türkiye’de teşmil etmek isteyenlere müsaade vermeyeceğiz. Nasıl 2023 hedeflerimizi hayata geçirdiysek 2053 vizyonumuzu da uygulayacağız.  – İSTANBUL DHA

Erdoğan’a ikili nişan verilecek

Geçen yıl İstanbul’da yapılan Türk Devletler Teşkilatı Doruğu, bu yıl devlet liderleri düzeyinde Özbekistan’da toplanacak. 9. Türk Devletler Teşkilatı Doruğu, Türklerin kültür ve bilim kenti Semerkant’ta 11 Kasım’da gerçekleşecek.

Türkiye, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan ve Kırgızistan’ın üye; Türkmenistan ve Macaristan’ın ise gözlemci olduğu Türk Devletler Teşkilatı Zirvesi’nde iktisat, ulaştırma ve ticaret, ikili ilgiler ve bölgesel mevzular ön planda olacak. Dorukta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ikili nişan verilecek. Üye ülkeler, Türk dünyasına hizmetleri nedeniyle Erdoğan’a ‘Türk Dünyası Ali Nişanı’, Özbekistan da ‘Milli Nişan’ takdim edecek. – ANKARA DHA

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir