Manisa’da 4 Milyon TL’lik menfez projesine start verildi

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ani ve çok yağışlara karşı erken tedbir almak ismine Manisa merkez ve ilçelerinde yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Etraf Muhafaza ve Denetim Dairesi Başkanlığı bünyesinde, Saruhanlı ilçesi Koldere mahallesinde yaklaşık 4 Milyon TL yatırım bedeliyle 248 metrelik prefabrik menfez montajı ve betonarme menfez üretim işine başlandı. Etraf Muhafaza ve Kontrol Dairesi Başkanı Mümin Deniz de çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı. Lider Deniz’e Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Şerafettin Yüncüoğlu, Etraf Müdafaa ve Denetim Dairesi Başkanlığı şube müdürlerinden Necip Kurtarıcı, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Saruhanlı Şube Müdürü Serdar Özgedik, mahalle muhtarı İbrahim Durbay ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

“SÖZ VERDİK, KELAMIMIZI TUTTUK”
Çalışmalar hakkında bilgi veren Etraf Müdafaa ve Kontrol Dairesi Başkanı Mümin Deniz, “Geçtiğimiz yıl Saruhanlı ilçemiz Koldere mahallesi ve etraf mahalleleri de etkileyen bir afet meydana geldi. Tüm takımlarımızla birlikte yağışın birinci anından itibaren bölgeye intikal ederek aksiliklere müdahale ettik. Afet durumlarında yaşanabilecek taşkınlara son vermek ismine en kısa müddette çalışma başlatacağımıza dair muhtarımıza bir kelam vermiştik. Kelamımızı tuttuk ve yaklaşık 4 Milyon TL bedelli 248 metrelik prefabrik kutu menfez ve betonarme menfez imalat işimize güzeliyle başladık. Manisa Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün önderliğinde, daima gelişen ve büyüyen Manisa’mızı daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek için yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“CENGİZ LİDERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ”
Mahalle muhtarı İbrahim Durbay, “Mahallemizde başlatılan menfez imal işi tamamlandığında taşkın tehlikesi yaşanmayacak. MASKİ’nin yatırımıyla olumsuz durumlara kalıcı tahlil getirildi. Hizmetlerinden ötürü Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün’e teşekkür ederiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir