Başkan Eroğlu, Tokat’taki Artvinlileri ağırladı

Nurhan İÇMEZ / TOKAT (İGFA) – Tokat’ta ikamet eden Artvinliler Derneği üyeleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 10 yıllık süreçte 124 devasa projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.

Artvinlilere hitaben konuşma yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şunları söyledi:

“Artvinliler Derneği üyeleri, Tokat’ımızda ikamet eden bedelli Artvinli kardeşlerimizle bir ortadayız. Allah’ım birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bu hoş vatanımızda Rabbim birlik ve beraberlik içerisinde daha birçok günlerde bir ortaya gelmeyi, bayrağımızı dalgalandırmayı nasip etsin.

7 Mart “Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü”. Bundan tam 103 yıl evvel 7 Mart 1921’de canını feda eden şehitlerimizle, canını feda edip yaralanan Gazilerimizle Artvin’imiz düşman işgalinden kurtulmuştur. Ne kadar gurur duysanız azdır, ne kadar Artvinliyiz deseniz de azdır. Sizler Gazi bir kentin evlatlarısınız. Şimdiden 7 Mart Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutluyorum. Bundan 30-50 yahut 100 yıl evvel Tokat’a gelerek yerleşen hemşehrilerimizsiniz. Sizler vatanını seven, ülkesini seven asla ve asla yanlış işi olmayan bedelli hemşehrilerimizsiniz. Sizler Tokat’ta tarımı en güzel halde yaptınız, Tokat’ta inşaat alanında en uygununu yaptınız, Tokat’ta her ne vasıfta olduysanız en düzgününü yapmaya çalıştınız. Artvinli hemşehrilerimizle gurur duyuyorum. Tokat’ımızın gelişmesine güzelleşmesine sağladığınız katkılardan ötürü teşekkür ediyorum.

Bugün sizlerin huzurunuzda hem kentimizle ilgili yaptıklarımızdan bahsedecek hem de yapacaklarımızla ilgili bahsedeceğiz. Dualarınıza ve desteğinize talibiz.

Bundan 10 yıl evvel bu misyona talip olduğumuzda Tokat’ımıza hizmet etmek, hemşehrilerimizin istek ve taleplerine yanıt vermek, bu kenti örnek kentler ortasına getirmekti emelimiz. Bu kente sevdalıyız. Her şeyimiz Tokat, aşkımız da Tokat, sevdamız da Tokat. Bu 10 yıllık süreçte insanımıza ehemmiyet vererek, insanımızı önemseyerek her daim güler yüzümüz, çalışkan takımımızla her daim sizlerin yanında, gönlünde, kalbinde olmaya uğraş ettik.

Bizler bu kentle ilgili, bu mahalleyle ilgili neler yaparsak bunları daima halkımızın istek ve talepleri doğrultusunda gerçekleştirdik. 124 devasa Projeyi Tokat’ımıza kazandırdık. Hamdolsun bunu gerçekleştirmek nasip oldu. Bunu birlikte başardık, sizlerin dayanağı ve duası ile gerçekleştirdik.

Bir de bunun yanında Cumhurbaşkanımızın ve Bakanlıklarımızın dayanaklarıyla 124 projemizi ortaya koyduk ve gerçekleştirdik.

Kanal Tokat Projemiz yalnızca kentimize vizyon katmadı, Türkiye’de örnek gösterilen bir proje oldu. Memleketler arası manada geçerliliği olan birçok mükafatlar aldık. Belediyemizden istenen en kıymetli projelerden biri de Meydan Projesi oldu. Taşhan – Meydan Cami ortası ve Meydan Camii ile Behzat Bulvarı ortasındaki alanlarda kentimize büyük iki meydan kazandırdık. Hamdolsun.

Tokat’ımıza birinci seçildiğimizde kapalı Pazar yeri kelamı vermiştik. Hamdolsun 10 Bin metrekarelik bir alanda kapalı Pazar yerimizi yaptık ve esnafımızın vatandaşlarımızın yüzünü güldürdük.

Mahalle Konaklarımız, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimiz, Bilgi Konutumuz, Gençlik Merkezimiz, Spor Komplekslerimiz, Parklarımız, Spor Alanlarımız üzere 124 projemizi kentimize kazandırdık.

İnşallah yeni devirde de kentimizi birçok yeni projelere kavuşturacağız. Önümüzdeki haftalarda inşallah yeni projelerimizi açıklayacağız.

Son olarak 31 Mart’ta bir seçimimiz var. Bu bizim için bu düğündür bir bayramdır. Sokak sokak cadde cadde geziyoruz ve milletimizin dualarını desteğini görüyoruz. Seçimi nasip olursa çok büyük bir oranla tamamlayacağız. İnşallah 1 Nisan’dan sonra tekrar yola revan olacağız. Samimiyetimizle, elimizden geleni yapmamızla, bütün gücümüzle size hizmet etmek için çaba ettik.

Bize olan itimadınıza, desteğinize, dualarınıza teşekkür ederim. Kendimi size emanet, sizi de Allah’a emanet ediyorum.”

Sivil Toplum Buluşmaları programına; AK Parti Tokat Milletvekili Dt. Cüneyt Aldemir, AK Parti Vilayet Lideri Ali Özer, Merkez İlçe Başkanı Ali Çalışkan, İl Gençlik Kolları Lideri Av. Rasül Akyürek ve Artvinliler Derneği üyeleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir