Başkan Büyükkılıç’tan iş insanlarına “istikrar” vurgusu

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Ticaret ve endüstrinin merkezi olan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşen toplantıya Lider Büyükkılıç’ın yanı sıra, AK Parti Kayseri Vilayet Lideri Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Sayın Bayar Özsoy ve Murat Cahid Cıngı, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Hacılar Belediye Lideri Bilal Özdoğan da katıldı.

Başkan Büyükkılıç, burada iş beşerlerine hitap ederek, “Yüz akımız olan, gururumuz olan yatırımcı kardeşlerimiz, en son süreçte de asrın afeti olarak nitelendirilen sarsıntı vesilesiyle fedakârlığın tepesinde herkesin elinden tutan çabanızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

“İSTİKRARIN NE DEMEK OLDUĞUNU EN GÜZEL SİZLER BİLİRSİNİZ”

Sanayicilere ‘istikrar’ vurgusu yapan Büyükkılıç, “Sizlere layık olma yolunda çaba gösterirken, 16 ilçe, 1 büyükşehir tıpkı formda 17-0 olarak bu periyotta Cumhur İttifakı olarak Mevla’m sizlere layık olmayı nasip etsin. Bedelli dostlarımız, değerli hayırsever hemşehrilerimiz, istikrarın ne demek olduğunu en yeterli sizler bilirsiniz. Herkes istikrarı ve inançlı bir liman olarak yatırımcı açısından hem ülkemizin hem dünyanın bulunduğu pozisyonu göz gerisi etmez” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, yatırım ve hizmetlerini ‘önce insan’ odaklı gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, “Yatırımlar ve hizmetlerde fedakârlığın tepesindeyiz, gerek büyükşehir, gerekse ilçe belediyeleri olarak yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koştuk. Evvel insan odaklı yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarımızla sizlere layık olmaya uğraş edeceğiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın kelamı bizim olmazsa olmazımızdır” tabirlerini kullandı.

Kayseri’nin ticaret, sanayi, tarım ve hayvancılık ile turizm kenti olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, “Akıllı kent ve yapay zekâ projeleri, teknolojiyi göz arkası etmeyerek daha kalitelisini, daha niteliklisini sağlama istikametinde çaba göstereceğiz. GES, RES, biyogaz projelerini de hayata geçiriyoruz” dedi.

“YATIRIMCI, İSTİHDAM, KATMA KIYMET, İHRACAT BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”

Başkan Büyükkılıç, ulaşım ile ilgili birtakım beklentilerin olduğunu, üzerine düşeni yapacaklarını belirterek, “Maliye Bakanımızın bize bir tavsiyesi vardı. Organize endüstrilerimizi ve hür bölgemizi demiryolu ile buluşturma projesi, bu husus ile ilgili talimatımı verdim. Kıymetli OSB liderleriyle, özgür bölgede Mustafa liderimizle birlikte ne gerekiyorsa yapacağımız istikametinde çaba göstereceğiz. Ankara boyutunda görüşüyoruz, bunu kesinlikle yapmamız, öncelememiz gerekiyor. Yatırımcı, istihdam, katma paha, ihracat bizim için kıymetlidir. Sizleri sırtımızda taşısak az. Üzerimize ne düşüyorsa varız. Kentimize sevdalıyız.”

AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy ise “Memduh liderim birçok şeyi söyledi, sizler birçok şeyi biliyorsunuz. İstikrar çok kıymetli, bilhassa sanayicilerimiz için istikrar olmazsa olmazdır” derken, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı da endüstricinin, yatırımcının fedakârlıklarını çok âlâ bildiklerini tabir ederek, her bir sanayiciye teşekkür etti.

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ise “Yüzümüzü ak eden belediye liderlerimiz var. Belediye liderlerimizin alanda, her etaptaki çalışmaları, uğraşları bizlere yansıyor, biz de gurur duyuyoruz” dedi.

“YERELDE BU KENTİ EN YETERLİ BİÇİMDE YÖNETTİĞİNİZİ BİLİYORUZ”

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Lideri Mehmet Yalçın da Kayseri’nin 2023 yılında 1,6 milyar dolarlık ithalat, 3,6 milyar dolarlık ihracat yaptığını, birinci 10’u zorlayan bir vilayet olduğunu tabir etti. Yalçın, “Hükümetimizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı sevdasıyla hizmet ettiğine şahit oluyoruz. Sizlerin de yerelde bu kenti en düzgün formda yönettiğinizi biliyoruz. Projeleri ile göğsümüzü kabartan siz bedelli liderlerimizin muvaffakiyetleri ile gurur duyuyoruz. Hizmet eden, proje üreten, çalışan ve başaran liderlerimize yine vazife tevdi edileceğine canı gönülden inanıyoruz” biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir